Hon Kom
Hon Sågs
Hon Sponsrades
Pernilla Wahlgren har Hybris
Efter att oavbrutet har firat sina 40 år på scen och 50 år på jorden i ett födelsedagskalas som pågått i ett och ett halvt år med 140 000 av hennes närmsta vänner kan inte Pernilla Wahlgren få nog. Trots att ensemblen har försökt att stoppa henne är nu beslutet taget att det kommer att bli en helt ny show, med urpremiär på Lilla Cirkus, Stockholm den 23 januari 2020.
Så åter igen efter den prisbelönta, hyllade och helt utsålda föreställningen Kort, Glad & Tacksam tar hon med sig sina vänner Hanna Hedlund, Ola Forssmed, Måns Nathanaelson och Kim Sulocki i en humorföreställning fylld av musik, sketcher och parodier i ett underhållande tempo.
Arrangör: Lifeline
Detta event har för tillfället inget spelschema.
Visa fler
Om du vill kan du boka mat & dryck i samband med föreställningen.
Bordsbeställning sker genom biljettkassan, via mail eller på telefon 031-708 62 00
Du vet väl att vi har ett Nyhetsbrev som mailas ut ca 1 gång per månad? Där skriver vi om kommande biljettsläpp och specialerbjudanden för dig som är prenumerant.
Anmäl dig till Lorensbergsteaterns nyhetsbrev så missar du inget!
Intill teatern ligger ett parkeringsdäck, med infart från Södra vägen och Berzeliigatan. Vid infarten från Södra vägen finns också två stycken handikapparkeringar.
Närmsta större parkering är Heden.
För information om ytterligare parkeringsplatser och parkeringshus i närheten, gå gärna in på Avenyns parkeringsguide.
Under de närmsta åren kommer det att byggas mycket i Göteborg och det innebär att trafiken kommer att ledas om. Här kan du läsa om aktuella och kommande trafikomläggningar: trafikgoteborg.se
Ring gärna till oss, så hjälper vi dig att boka biljetter, plats i vår restaurang och ger dig lite andra tips.
Biljettkassan tel 031-708 62 00 eller e-post
Gruppbokning tel 031-708 62 05 eller e-post